Náběr affs zde
Akce:


17.11.2014 mám narozeniny. Ano je k tomu státní svátek.
Dobrý ne? Proto bude akce dopolední i odpolední.
Mám 10 narozeniny. Budou poznávačky soutěže atd.
Podrobnosti budou déle a ten kdo za celý den bude
vyhrávat dostane hlavní cenu ale tu neprozradím.
Těšíte se? a bude i fotosoutěž!

první kapitola

29. října 2014 v 19:41 | Mary |  příběh Fantasy

Tak tu je první část mé pohádky fantasy! Tato kapitola je jmenuje zadní zahrada. Ta sito užijte ikdyž je to docela nic mocNerozhodný

(oddělovač sem dělala dříve)


Fantasy

Objev Královny Fantazie

1.Kapitola - Zadní Zahrada

Kdysi, když se ještě bojovalo s chudobou, žila taková hodně zvláštní rodina. Ta rodina se jmenovala Lublova. Paní jménem Diana Lublová měla dvě dcery a jednoho syna. Nejstarší byl Jack. Byl to černovlasý kluk se zelenýma očima. Pak byla Katy. Vlasy měla blonďaté a vlnité a oči modré. Nejmladší byla Mary. Měla rovné a do hněda zbarvené vlasy. Oči také hnědé. Byla skoro celá v hnědém. Byli hodně chudý. O dům museli přijít, protože neměli na daně. Nikde je nechtěli ani děti. Všichni si mysleli, že přináší smůlu. Nakonec si našli opuštěný dům ve, kterým prý straší. Byl to malý dům ale velká zahrada. Sourozenci dostali zákaz chození na zadní zahradu. Podle pověsti tam zmizelo už 100 dětí. Jack s Katy pomáhali mámě sehnat něco k jídlu. Na štěstí na přední zahradě rostla nějaká zelenina a ovoce. Na zadní šla sama Diana. Bylo toho tam více a na štěstí se vrátila. Mary se nudila. Byla na půdě a hledala tam něco k užitku. Našla pár nádobí. Hrnečky, hrnce, talíře, konve, skleničky a podobně. Pak ale nic nenašla. Připadala si tak neužitečná! Šla tedy dolů. ,, Nic tam není " Řekla Mary. ,, Já mám hlad! To tam není alespoň něco prošlého?" Rozčiloval se Jack ,,Ne" ,,Co budeme dělat? Je to všecko moje chyba. Jsem špatná máma." Rozplakala se Diana. ,,Ne nejsi a hlavně neplakej! Ty za to množství daní nemůžeš!" Uklidňuje ji Katy. ,,Všichni jsou na tom mnohem lépe!" ,,Za to nemůžeme, že se na nás smůla obrátila." Začala Mary. ,,Kolikrát ti mám ještě říkat že štěstí a smůla neexistuje? To je jenom pohádka a ty nám nepomůžou!" rozkřičel se Jack. ,,Hele nejsi můj táta a pohádky můžou být pravdivý tak zmlkni!" Mary pak šla do vedlejšího pokoje a Katy šla za ní. Mary brečela. Katy se jí snažila obejmout a uklidnit, ale Mary ji odstrčila a vyštěkla ,, Nech mně být!" při těch slovech otevřela dveře do zadní zahrady a chtěla tam vběhnout, ale Katy ji včas zadržela. ,,Ty ses úplně pomátla! Ty tu pověru neznáš? Každé dítě co tam šlo tak se už nikdy nevrátilo!" Zlobila se Katy. Najednou do pokoje vešel Jack. ,,Tak se už nezlob" řekl. ,,Ty za to můžeš! Pohádka je pověra tak si to určitě Mary teď myslí!" vyštěkla okamžitě Katy. ,,Co? Co se stalo?" ,,Co, co, Mary chtěla do zadní zahrady! Máš štěstí, že sem tu byla já!" nepřestávala Katy. ,,Mary chtěla do zahrady? To si děláš srandu! Mary to nesmíš!" naštval se Jack. ,,Pohádka je pověra, pověra je pohádka!" řekla Mary a běžela na půdu a strčila přitom do Diany. ,,Mary chtěla do zadní zahrady?" zeptala se. ,,Ano, byla moc smutná a naštvaná." Řekla Katy.

Diana začala brečet a posadila se na starý gauč. ,, Já za všechno můžu já." Mumlala pořád dokolečka. Tak Katy a Jack začali sami vařit. Zatoulalo se k nim pár slepic a kuřat tak udělali vajíčka. Katy šla za Mary. ,,Mary je oběd dneska jsou vajíčka!" řekla Katy. ,,Hm" řekla Mary a slezla z půdy. Tak to šlo asi týden. Jednou byla omeleta, podruhé vajíčka na měkko a pak natvrdo a jindy byla třeba obloha s ovoce a zeleniny. Jednou v noci přesně týden po hádce nemohla Mary, Katy ani Jack usnout. Pořád se vrtěli, cukali a něco je svědilo. Jediná Diana spala jako, kdyby ji do vody hodili. Mary potřebovala na záchod tak vstala a šla. Když pak odešla ze záchodu slyšela jako, kdyby k ní někdo mluvil. ,,Mary, Mary, jdi za mnou!" Šeptal jí někdo, ale vůbec netušila kdo, když vtom se jí zjevila nějaká postava. Šla za ním a odbočila na zadní zahradu jako on. ,, Ale to jsou dveře na zadní zahradu!" Vyděsila se Mary. ,,No a co, můžeš zjistit, kam všechny děti zmizely a, když budeš statečně bojovat vrátíš se." Lákala ji postava. Když takhle mluvili, zaslechla je Katy. ,, Mary!" Vyděsila se. Katy vstala, vzala přes sebe svetr a Jack běžel za ní. ,, Mary! Ne! Nechoď tam!" volali oba dva, když v tom uviděli divnou postavu. Lekli se. ,, Kdo jste?" Zeptal se zdvořile Jack. ,, Na tom nesejde. Teď hlavně musíte zjistit, kde jsou všechny děti a přivést je." Řekla postava. ,, A kdy se vrátíme??" Zeptala se Katy. ,, To záleží jenom na vás" Pošeptala, ale opravdu jenom pošeptala postava a otevřela dveře. ,, Půjdeme?" zeptala se Mary. ,,Ano půjdeme" Řekl Jack. ,,No…" Nebyla si jistá Katy. ,,Katy, pojď nebo půjdeme sami!" říkala Mary. ,,Tak dobře." Prohlásila. Šli a šli a najednou postava zmizela. ,, Kde je?" zhrozila se Katy. Jack s Mary pouze naznačily, že neví. A jak jdou, zahlédnou ve křoví něco velké a hnědého a ze křoví vykročil medvěd!! ,, Á pomoc! Zachraň se, kdo můžeš! " Vykřikli všichni a běželi a běželi a začalo přitom pršet a najednou Mary zakopla… ,, Mary! Rychle!" Zvedli jí a najednou přestalo pršet. Všichni se otočí a po medvědovi ani památka. Chvíli se rozhlíželi a Mary pak prohlásila. ,, Kde to jsme?" ,,Nemám ponětí" řekl Jack. ,, Já, ale asi vím, jak jsme se sem dostali." Zašeptala Katy. ,, Jak?" Zeptal se Jack. ,, Je to logické když jsme prošli těmi dvěma stromami do trojúhelníku objevily jsme se zde." ,,No jo to je pravda." ,, Hele co si to tam Mary prohlíží?" prohlásil najednou Jack. ,,Co to tam máš? Co je tam napsaný?" ,,Není to moc dobře vidět, ale je tam něco ve smyslu NEODCHÁZEJTE. " řekla Mary. ,,Počkat ještě tu něco je!" ,,A co" zeptala se Katy. ,, ROVNĚ " Tak šli tedy rovně. Ale co to? Něco před nimi stálo. Nějaký obrovský vrhlík. Akorát vyl dost zanedbaný. Celý špinavý a vyrůstal z něj plevel. No hrůza, děs a běs. ,, Kolik to má metrů? To je velký snad jako dvanácti patrový dům!" prohlásil Jack. ,, Hele tady je cestička!" řekla Mary. A opravdu po tom zarostlém obřím vrhlíku, který byl asi z takzvané ,,keramiky".

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vice metriku na www.celysvet.czVice metriku na www.celysvet.czVice metriku na www.celysvet.cz